Realizacja Projektu Grantowego 37/2024/PG

31 maja 2024 roku Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania podpisało umowę z Województwem Warmińsko-Mazurskim na realizację Projektu Grantowego nr 37/2024/PG „Wysoki poziom edukacji pozaszkolnej, poczucia tożsamości i zmienionej mentalności – projekt grantowy”.

Projekt grantowy zrealizują dwie organizacje: Ochotnicza Straż Pożarna w Rzecznej oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”. W ramach projektu zostaną przeprowadzone łącznie 4 szkolenia dla 140 osób. Dodatkowo wnioskodawcy zakupią niezbędny sprzęt do przeprowadzenia tych szkoleń.

Wartość projektu wynosi 65.332,50 , z czego dotacja 62.805,00 zł.

Wszystkie szkolenia przeprowadzone zostaną w czerwcu 2024 roku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzecznej przeprowadzi szkolenie z pierwszej pomocy oraz zakupi defibrylator treningowy i Tors do nauki resuscytacji i intubacji. (koszt całkowity 17.145,50 zł, dotacja 14.618,00 zł).

Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem” przeprowadzi cykl 3 szkoleń 1. „Wyzwania lidera w budowaniu zaangażowanego zespołu”, 2. „Smart Village – tworzenie modeli współpracy i kreowanie relacji biznesowych”, 3. „Budowanie i promocja marki” oraz zakupi sprzęt niezbędny do ich przeprowadzenia. Cały cykl szkoleń ma stworzyć nić porozumienia między wszystkimi 15 społecznościami, które stworzyły swoje koncepcje Smart Village (koszt całkowity 48.187,00 zł, dotacja 48.187,00 zł).

Pierwsze szkolenie „Wyzwania lidera w budowaniu zaangażowanego zespołu” już jutro! (04.06.2024 roku) w Folwarku Żuławskim we Władysławowie.