- Strona główna
- Aktualności
- Dziedzictwo kulinarne znowu na KAWIARENCE!
Dziedzictwo kulinarne znowu na KAWIARENCE!
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania serdecznie zaprasza mieszkańców regionu, producentów żywności, pasjonatów tradycji kulinarnych oraz wszystkich zainteresowanych lokalnym dziedzictwem na kolejną Społeczną Kawiarenkę Krainy Kanału Elbląskiego.
Spotkanie odbędzie się 23 lipca 2026 r. o godz. 16:00 w Centrum Rozwoju Lokalnego przy ul. Kanału Elbląskiego 2 w Pasłęku. Tematem przewodnim wydarzenia będzie „Dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur – naturalne przetwórstwo mięsa”.
Gościem kawiarenki będzie Joanna Włodarska z Akademii Siedliska pod Lipami, która od lat zajmuje się promowaniem tradycyjnej żywności i naturalnych metod przetwórstwa. Podczas spotkania opowie o znaczeniu lokalnych receptur, jakości surowców oraz o roli tradycyjnego przetwórstwa mięsnego w zachowaniu kulinarnego dziedzictwa regionu.
Uczestnicy będą mogli nie tylko przyjrzeć się wyrobowi naturalnej białej kiełbasy, ale również wziąć udział w dyskusji dotyczącej regionalnych produktów i tradycji kulinarnych Warmii i Mazur. Ważnym elementem wydarzenia będzie także degustacja lokalnych wyrobów przygotowanych zgodnie z tradycyjnymi recepturami.
Społeczne Kawiarenki są przestrzenią do wymiany doświadczeń, integracji mieszkańców oraz rozmów o lokalnych zasobach i możliwościach ich wykorzystania w rozwoju społeczności. Tym razem spotkanie będzie okazją do bliższego poznania bogactwa smaków naszego regionu oraz osób, które pielęgnują i rozwijają tradycje kulinarne.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wydarzenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach zadania publicznego „Bioryneczek Smak Natury i Kultury Krainy Kanału Elbląskiego”.


PJ



