Członkowie Zarządu LGD Kanał Elbląski spotkali się na 8 w tym roku posiedzeniu Zarządu. Podjęto uchwały porządkujące sprawy członkostwa i reprezentatywność sektorów oraz zapoznano się z postępem prac nad Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2016-2023. Wg stanu na 27 sierpnia 2015 roku Lokalna Grupa Działania liczy 117 członków, w tym 29 przedstawicieli sektora publicznego, 24 przedstawicieli sektora gospodarczego, 47 przedstawicieli sektora społecznego i 17 przedstawicieli tzw. sektora MIESZKAŃCY.  Kobiety stanowią 42% składu Walnego Zebrania Członków. Najwięcej przedstawicieli ma Gmina Elbląg, na drugim miejscu jest Gmina Pasłęk. Spoza obszaru LGD jest 19 członków działających na rzecz Lokalnej Grupy Działania Kanału Elbląskiego. S.Pańczuk

Elbląski Alleycat

włącz .

b_100_150_16777215_00_images_stories_dsc03576.jpgW sobotę 6 listopada 2010 roku, znany elbląski rowerzysta zorganizował kolejną imprezę rowerową zwaną ALLAYCATem. Relacja z tego rowerowego wydarzenia zostala zamieszczona na:

http//marecky.bikestats.pl/indwx.php?did=406548

oto fragment relacji autora z tego wydarzenia:

"Z pewną taką nieśmiałością zajrzałem o poranku na elbląskie FORUM ROWEROWE, aby poczytać sobie co też myślą o mnie i całym Alleyu osoby na niego zapisane :-). Deszcz bębnił w mój parapet i świetliki na klatce schodowej z dużym impetem i można się było spodziewać masowych rezygnacji, albo wniosków o przełożenie całej zabawy :-). Okazałem się człowiekiem małej wiary, obiecuję poprawę ;-).

Na forum nic takiego nie znalazłem, tak więc zabrałem wszelkie przygotowane materiały i udałem się na miejsce startu, czyli na Plac Słowiański. ..."

Mapa "Na szlaku Mennonitów" wywołała małą sensację wśród uczestników Allaycatu, bo nikt nie znal elbląskiej strony tego szlaku.

S.Pańczuk