Charakterystyka trzeciego projektu: Wnioskodawca: Stowarzyszenie Elbląg Europa Grupa nieformala: FabLab Elbląg Nazwa Projektu: Zrób sobie sam Kwota umowy: 8010 zł Kwota dofinansowania: 4600 zł Okres realizacji umowy: 10.08.2014 r.- 30.11.2014 r. Opis projektu: cykl warsztatów oscylujących wokół ochrony zasobów naturalnych poprzez wykorzystanie starych przedmiotów, pozyskiwanie energii odnawialnej, przypomnienie starych technologii i rozsądne wykorzystanie nowych technologii. W ramach projektu: - będzie budowany nowy kolektor słoneczny do suszenia pożywienia, - będzie tworzony prysznic wykorzystujacy wodę z kanału, z zastosowaniem filtrów i słońca, - odbędaą się warsztaty z renowacji drewna dla kobiet, - będą tworzone kadłuby kajaków z kartonu natryskiwane substancją samotwardniejącą, - będą zorganizowane zajęcia z robotyki i programowania arduino dla dzieci, - będzie zostosowana tradycyjna technologia tynkowania gliną. S.Pańczuk
Drukuj

Elbląski Alleycat

włącz .

b_100_150_16777215_00_images_stories_dsc03576.jpgW sobotę 6 listopada 2010 roku, znany elbląski rowerzysta zorganizował kolejną imprezę rowerową zwaną ALLAYCATem. Relacja z tego rowerowego wydarzenia zostala zamieszczona na:

http//marecky.bikestats.pl/indwx.php?did=406548

oto fragment relacji autora z tego wydarzenia:

"Z pewną taką nieśmiałością zajrzałem o poranku na elbląskie FORUM ROWEROWE, aby poczytać sobie co też myślą o mnie i całym Alleyu osoby na niego zapisane :-). Deszcz bębnił w mój parapet i świetliki na klatce schodowej z dużym impetem i można się było spodziewać masowych rezygnacji, albo wniosków o przełożenie całej zabawy :-). Okazałem się człowiekiem małej wiary, obiecuję poprawę ;-).

Na forum nic takiego nie znalazłem, tak więc zabrałem wszelkie przygotowane materiały i udałem się na miejsce startu, czyli na Plac Słowiański. ..."

Mapa "Na szlaku Mennonitów" wywołała małą sensację wśród uczestników Allaycatu, bo nikt nie znal elbląskiej strony tego szlaku.

S.Pańczuk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

 loga-stopka

Opracowanie, aktualizacja i administrowanie stroną internetową finansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie i budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013; działanie 4.31 Oś 4 LEADER „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja”. Instytucją Zarządzającą jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.