Nabory wniosków z działaniach 19.2 PROW

Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania ogłasza nabory wniosków o przyznanie pomocy na wdrażanie operacji przez podmioty inne niż LGD w ramach LSR OW KE na lata 2016-2023 realizowanej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Termin składania wniosków:

Wnioski można składać w terminie od 6 września 2019 roku do 20 września 2019 roku, w dniach roboczych, w godzinach od 7:00 do 15:00.

Zakres tematyczny operacji zgodny z LSR OW KE 2016-2023 i limity dotacji:

20/2019/PI - podejmowanie działalności gospodarczej - limit 200.000,00 PLN

19/2019/PG - projekt granbtowy - limit 87.906,05 PLN

18/2019/PI - tworzenie lub rozwój inkubatorów przetwórstwa lokjalnego - limit 300.000,00PLN

17/2019/PI - rozwijanie działaności gospodarczej - limit 1.072.229,97 PLN

Pełna dokumentacja konkursowa znajduje się w OGŁOSZENIACH:

S.Pańczuk

Chcą wygrać - pomóżmy "Dożynki niepodległościowe"

Ludu Warmiński nie śpij !

Niech każda wieś, każde miasto, każdy stan, każdy lud na Warmii się zorganizuje i pomoże nam w przeprowadzeniu Wiejskich Dożynek Niepodległościowych,

oddając swój głos na projekt nr 65 „Niepodległej-Nieuległa”– wiejskie dożynki niepodległościowe” –woj. warmińsko-mazurskie. Projekt realizowany jest                      w ramach ogólnopolskiego konkursu „Pro defensione pro historia” i ma na celu uczczenie 101 rocznicy niepodległości Polski.  bit.ly/pdph_warm_mazur_k2,

http://pdph.pl/aktualnosci/, Głosowanie trwa do 9 sierpnia 2019 roku.

Organizatorami wydarzenia jest Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrym.

Dożynki Niepodległościowe rozpoczną się 28 września (sobota) o godz. 13:00 uroczystym apelem połączonym z mszą polową. Przedstawiona zostanie krótka historia walk niepodległościowych Polaków i walki o polskość Warmiaków. Po odsłonięciu tablicy upamiętniającej tą rocznicę, druhowie z OSP w Dobrym przez 101 min. pełnić będą wartę honorową.

Po części oficjalnej, na boisku szkolnym rozpocznie się sztafetą sołectw 4 x 101 m część sportowo – zabawowa. W programie m.in. zawody strzeleckie, konkursy zespołowe (bieg z noszami do rannego żołnierza), wyścigi konne – na koniach na patyku, toczenie fajerki pogrzebaczem i wiele innych ciekawych konkurencji. Na koniec o godz. 19:00 zostanie wypuszczonych w górę 101 świecących balonów i zacznie się zabawa taneczna.

A gdy już dostaniemy Wasze wsparcie, niech wiedzą bracia nasi z Podlasia, Podkarpacia, Śląska, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, że na Warmii lud nie spał lecz pracował, że łączy nas nie tylko Kanał Elbląski ale jedność, która zwycięża.

„Projekt będzie dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020”. Operator konkursu: Pomorskie Stowarzyszenie Aktywności Terenowej PSAT

Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrem

Trasy rowerowe Krainy Kanału Elbląskiego

Trwa monitoring tras rowerowych Krainy Kanału Elbląskiego i odnowienie oznakowania Szlaku Pocztyliona. Sprawozdania z konserwacji i monitoringu trzech tras rowerowych wskazują na bardzo duże braki w oznakowaniu i konieczność jego uzupełnienia.

Rozpoczyna się także znakowanie trasy rowerowej Kanału Elbląskiego z Elbląga do Ostródy oraz tras łącznikowych Rychliki - Bartno i Wenecja - Kanał Bartnicki.

Moja SMART wieś - konkurs

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Moja SMART wieś”.
Poszukujemy pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi. Czekamy na opisy rozwiązań, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, czy też gospodarki odpadami. Jednak zakres tematyczny nie jest ograniczony wyłącznie do wskazanych dziedzin. Liczymy również na opisy wszelkich innych inicjatyw, które sprawiły, że dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii Państwa wieś stała się bardziej przyjazna.

Zgłoszenia do konkursu oraz prace konkursowe należy składać do 15 września 2019 roku.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN wraz z partnerami - Fundacją Wspomagania Wsi, Związkiem Gmin Wiejskich RP, RURBAN Wieś-Miasto-Region w ramach programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji o konkursie przedstawiamy na Witrynie Wiejskiej.

Zachęcamy Państwa do pobrania, wydrukowania i powieszenia w widocznym miejscu w Państwa miejscowości plakatu reklamującego konkurs. [Plakat do ściągnięcia]

Zespół Fundacji Wspomagania Wsi

LSR i załączniki obowiązujące w naborach 14/2019/PI, 15/2019/PI, 16/2019/PG

LSR i załączniki obowiązujące w naborach:

14/2019/PI - podejmowanie działalności gospodarczej

15/2019/PI - rozwijanie działalności gospodarczej

16/2019/PG - aktywna wieś, świetlica, świadomy obywatel w projekcie grantowym zostały przeniesione do ARCHIWUM i znajdują się pod linkami:

1. LSR z 7 listopada 2018 roku - aneks nr 6 z 28.11.2019 roku:

2. Zał. z 10 kwietnia 2018 roku

3. Historia naborów wniosków 14/2019/PI, 15/2019/PI, 16/2019PG znajduje się pod linkiem:

Zmiany zostały wprowadzone ze wględu na czytelność dla wnioskodawców. Za utrudnienia przepraszamy.