Umowy FIO WML III podpisane

DSC0625412 października 2018 roku zostały podpisane umowy PO FIO Warmia Mazury Lokalnie III. Do dofinansowania zostało wybranych 11 zadań służących tworzeniu dobra wspólnego, natomiast umowy zawarto z 10 podmiotami, w tym 2 młodymi organizacjami pozarządowymi i 8 grupami nieformalnymi i patronackimi organizacjami. Kwota dofinansowania wyniosła 42.563,88 PLN, a łączna kwota 10 zadań do realizacji 64.722,89 PLN ogółem. Podpisane umowy dotyczą:

1. Tytuł: Pomagamy i nie marnujemy

Młode organizacja pozarządowa: STOWARZYSZENIE PAJDKA

Wartość projektu: 5 778,89 PLN

Kwota dotacji: 4 478,89 PLN

Cel projektu: usprawnienie wydawana żywności osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, opracowanie procedur wydawania żywności poprzez zakup sprzętu biurowego.

2. Tytuł: Zwiększenie potencjału organizacyjnego Stowarzyszenia „Nasza Wenecja”

Młode organizacja pozarządowa: Stowarzyszenie „Nasza Wenecja”

Wartość projektu: 5 780,00 PLN

Kwota dotacji: 5 000,00 PLN

Cel projektu: zwiększenie potencjału stowarzyszenia poprzez zakup sprzętu niezbędnego do funkcjonowania, wyrównanie szans rozwojowych, zwiększenie kompetencji członków

3. Tytuł: MAGIA GIER PLANSZOWYCH

Realizator: AKTYWNE WARSZEWO

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Sąpy

Wartość projektu: 6 900,00 PLN

Kwota dotacji: 5 000,00 PLN

Cel projektu: aktywizacja mieszkańców do współpracy i pogłębienia relacji międzysąsiedzkich i międzypokoleniowych. Regularne spotykanie się na świetlicy wiejskiej i gra w gry planszowe przeznaczone zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Rozwój potencjału twórczego uczestników.

4. Tytuł: Miejsce spotkań w Babiej Dolinie

Realizator: Babia Dolina z inicjatywą

Wnioskodawca: FUNDACJA „Teraz My”

Wartość projektu: 5 750,00 PLN

Kwota dotacji: 4 000,00 PLN

Cel projektu: stworzenie miejsca rekreacyjnego z którego mieszkańcy, jak i przyjezdni będą mogli skorzystać. Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie umiejętności obserwacji przyrody, zdobycie umiejętności rozpoznawania ptaków, poprzez warsztaty z budowy karmników.

5. Tytuł: Podwórko pod bocianami

Realizator: Janowo na nowo

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Wierzba

Wartość projektu: 12 570,00 PLN

Kwota dotacji: 3 500,00 PLN

Opis projektu: stworzenie dobra wspólnego, czyli altany, która przyczyni się do integracji mieszkańców wsi Janowo, ich aktywizacji i pracy na rzecz własnego społeczeństwa. Wyeliminowanie bierności wśród społeczności i zwiększenie możliwości planowania wspólnych działań.

6. Tytuł: Działaj z nami

Realizator: Razem można więcej

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Gronowie Elbląskim

Wartość projektu: 3 530,00 PLN

Kwota dotacji: 2 900,00 PLN

Cel projektu: kształtowanie postawy obywatelskiej poprzez eliminowanie popularnej wśród ludzi obojętności na krzywdę lub potrzebę pomocy drugiej osoby. Nauka pierwszej pomocy przedmedycznej jako wzmocnienie potencjału wiary drugiej osoby w umiejętność udzielenia prawidłowej pomocy.

7. Tytuł: ŻYJMY ZDROWO I KOLOROWO

Realizator: „Bielnikowo”

Wnioskodawca: Janów-Drużno-Truso

Wartość projektu: 5 895,00 PLN

Kwota dotacji: 4 234,99 PLN

Cel projektu: upowszechnienie kultury fizycznej i sportu w środowisku lokalnym, poprzez organizację działań o charakterze sportowo – rekreacyjnym z zachowaniem wspólnej, równoprawnej w podziale zadań decyzji, dotyczącej  aktywności uczestników. Rozbudzenie wśród młodzieży oraz ukształtowanie postaw prozdrowotnych. Przeciwdziałanie biernemu trybowi życia oraz niskiej świadomości jego wpływu na samopoczucie i zdrowie.

8. Tytuł: Rewitalizacja terenu wokół stawu

Realizator: AKTYWNE BORZYNOWO

Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Borzynowie

Wartość projektu: 7 829,00 PLN

Kwota dotacji: 4 900,00 PLN

Cel projektu: poprawa wizerunku wsi poprzez zagospodarowanie miejsca w celu wspólnego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców, w tym seniorów. Poprawa estetyki, dotąd niedostatecznie zagospodarowanego terenu wokół stawu poprzez odmulenie stawu, stworzenie zacisznego miejsca do spędzenia wolnego czasu, zaspokojenie dobra wspólnego.

9. Tytuł: Organizacja Święta Wiatru w Łęczu – Wiosce Wiatru i Podcieni

Realizator: Miłośnicy Wiatru w Łęczu – Wiosce Wiatru i Podcieni

Wnioskodawca: Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego

Wartość projektu: 5 540,00 PLN

Kwota dotacji: 4 300,00 PLN

Cel projektu: integracja mieszkańców, wypracowanie modelu wspólnej organizacji wydarzenia, zwiększenie wiary we własne siły i możliwości lokalnej społeczności. Zwiększenie poczucia własnej tożsamości. Poprawa rozpoznawalności Łęcza jako wioski tematycznej.

Tytuł: Smaki dzieciństwa – wiejska tradycja wspólnego kiszenia kapusty

Realizator: Smakosze tradycji

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi „Oleśno – wieś z pomysłem”

Wartość projektu: 5 150,00 PLN

Kwota dotacji: 4 250,00 PLN

Cel projektu: aktywne i trwałe zaangażowanie obywateli wsi Oleśno w życie publiczne i działania integrujące całe rodziny.

K. Oksiędzki

DSC06260DSC06260DSC06260DSC06260DSC06260DSC06260DSC06260DSC06260DSC06260