Rowerowy zawrót głowy - Raczki Elbląskie

295 Raczki Elblaskie 5MpixOCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W TROPACH ELBLĄSKICH jest grantobiorcą Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania. Zrealizowała zadanie pn.: Urządzenie miejsca postoju rowerzystów w miejscowości Raczki Elbląskie

Tytuł Projektu Grantowego: Rowerowy Zawrót Głowy

Poddziałanie: "WSPARCIE NA WDRAŻANIE OPERACJI W RAMACH STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ" OBJĘTEGO PROGRAMEM ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2014-2020 I LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH KANAŁU ELBLĄSKIEGO 2016-2023

KOSZTY CAŁKOWITE ZREALIZOWANEGO ZADANIA GRANTOWEGO: 29.837 PLN

WYKONANA WYSOKOŚĆ GRANTU: 26.853 PLN

Urządzono miejsce postoju rowerzystów przy najniższym punkcie w Polsce w Raczkach Elbląskich. W zakres operacji weszło: uporządkowanie terenu, przygotowanie terenu pod altanę i stojaki na rowery, montaż altany drewnianej (wymiary 5mx7m, montaż 8 szt. stojaków na rowery, montaż stołu i ław drewnianych, tablica turystyczna, informacja o atrakcjach turystycznych, miejscach noclegowych i punktach gastronomicznych okolicy. Grupami docelowymi są mieszkańcy wsi Raczki Elbląskie i Tropy Elbląskie, turyści, rowerzyści, pielgrzymi, którzy korzystają ze szlaków pieszych i rowerowych przebiegających przez Raczki Elbląskie. Szlaki turystyczne Raczek Elbląskich to pierzy szlak św. Wojciecha i szlaki rowerowe:

• Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-1 – z Calais (Francja) do Petersburga (Rosja) 675,6 km
  • Wokół Jeziora Druzno z Raczek Elbląskich do Komorowa Żuławskiego – niebieski 45,7 km
  • Szlak Mennonitów z Raczek Elbląskich do Rozgartu – czerwony 23,20 km

S.Pańczuk - na podstawie sprawozdania z realizacji zadania grantowego

296 Raczki Elblaskie 5Mpix296 Raczki Elblaskie 5Mpix296 Raczki Elblaskie 5Mpix

297 Raczki Elblaskie 5Mpix