Targi Przedsiębiorczości Społecznej w Elblągu

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

Targi Przedsiębiorczości Społecznej – zapraszamy na elbląską Starówkę!

b_150_100_16777215_00_http___owies.org.pl_data_articles_2017_08_22_s2_260_targi_przedsiebiorczosci_spolecznej_zapraszamy_na_elblaska_starowke.jpg

W niedzielę, 3 września w trakcie Elbląskiego Święta Chleba, odbędą się Targi Przedsiębiorczości Społecznej. Na imprezie pojawią się przedsiębiorcy z subregionu elbląskiego wraz ze swoimi unikalnymi produktami. Zapraszamy na elbląską starówkę od godziny 10:00 do 17:00.

Targi to doskonała okazja do zaprezentowania oferty podmiotów ekonomii społecznej funkcjonujących w naszym regionie. Nasze stoiska wypełnione będą niepowtarzalnymi produktami, oraz ciekawymi warsztatami i pokazami. Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego nauczy jak dawniej wyglądała obróbka lnu i konopi włóknistych, z kolei Stowarzyszenie Health Revolution przy pomocy specjalistycznego sprzętu pokaże jak szybko i efektywnie poprawić swoją sylwetkę, natomiast Stowarzyszenie Babska Wyspa zaprosi do wspólnego tańca Slavika Dance. Stowarzyszenie Inspiratornia wtajemniczy nas w “Mehendi”, czyli sztukę zdobienia ciała henną, a Stowarzyszenie Nowe Monasterzysko zaprosi przybyłych na warsztaty florystyczne. Odbędą się również warsztaty filcowania. Niepowtarzalne przedmioty wykonane podczas warsztatów będzie można zabrać ze sobą.

Udział w Targach Przedsiębiorczości Społecznej to również idealny moment, aby zakupić unikatowe wyroby rękodzielnicze oraz domowe, naturalne przetwory. Każdy zakup dokonany na Targach to zakup produktów oryginalnych, z których część dochodów przeznaczona jest na cele społeczne, a każda sprzedaż to pomoc w ich realizacji.

A po niedzieli i w ciągu całego roku zapraszamy Państwa do kontynuowania zakupów wirtualnych na stronie internetowej www.targes.pl. Tu również znajdziecie Państwo niepowtarzalne produkty i usługi przedsiębiorstw społecznych z naszego regionu.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 3 września (niedziela) od godziny 10:00 na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu.

PROGRAM TARGÓW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ

10:00-17:00

Sprzedaż produktów przedsiębiorstw społecznych: wyroby rękodzielnicze, portfele oraz domowe i naturalne przetwory

Stowarzyszenie Kadyny
wyroby z wełny, ceramika, biżuteria z gliny, ikony, wyroby z filcu.

Stowarzyszenie Art-kreatywni
torby bawełniane, przytulanki, poduszki, mydło glicerynowe.

Stowarzyszenia Dwie Wsie
etui, portfele.

10:00-13:00

14:00-17:000

Warsztaty

Warsztaty

Naturalna Żywność 
ukulaj sobie truflę. Warsztaty, na których samodzielnie uczestnicy jarmarku będą przygotowywać trufle z naturalnych produktów, tj. orzechy i bakalie.

Stowarzyszenie Inspiratornia -
MEHENDI - sztuka tymczasowa. Warsztat jest propozycją poruszenia wyobraźni i skorzystania z intuicji tworząc wzory zdobiące ciało. Do malowania posłuży nam naturalna henna. Będziemy malować samych siebie i siebie wzajemnie.

Polska Izba Dziedzictwa Kulturowego - Pracownia Rzemiosł Dawnych
warsztat dawnej obróbki lnu i konopi włóknistych. Samodzielnie będzie można tkać i prząść przy wykorzystaniu maszyn z poprzednich epok.

Stowarzyszenie Health Revolution
Żyj zdrowo z Health Revolution - uczestnicy będą mogli skosztować szejków, wykonanych z naturalnych składników, które są idealne po treningu.

Stowarzyszenie Kadyny
Filcowanie na mokro i na sucho. Uczestnicy warsztatu przygotują broszki i breloczki.

Nowe Monasterzysko
Warsztaty florystyczne. Uczestnicy będą przygotowywać kompozycie zrobione ze zbóż i kwiatów nawiązujące do żniw.

13:00-14:00

Pokazy

Stowarzyszenie Health Revolution
jak szybko i efektywnie poprawić swoją sylwetkę.

Stowarzyszenie Babska Wyspa
slavika dance.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie ESWIP „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.