Zawody strzeleckie w Grądkach - PO FIO

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

2015 logo FIO v127 sierpnia 2017 roku na strzelnicy sportowej w Grądkach odbyły się I rekreacyjne zawody strzelectwa sportowego. Zawody zostały sfinansowane w ramach mikrodotacji FIO Warmia Mazury lokalnie 2, a dofinansowane ze środków Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie. Spotkanie zorganizowała Grupa Nieformalna "Sokół z Grądek". Zawodnicy mogli startować w kategorii: Open lub Masters. Mimo, iż są to dopiero początki treningów, naszym mieszkańcom udało się uzyskać naprawdę świetne wyniki (szczególne gratulacje dla młodzieżówki z Grądek).

 

Ogólnie zainteresowanie zawodami przerosło nasze oczekiwania, co pokazuje, iż utworzenie niestacjonarnej strzelnicy sportowej i zaangażowanie tą dziedziną sportu było strzałem w dziesiątkę. Jednak niektóre kwestie nadal wymagają jeszcze nakładów finansowych, jeśli w przyszłości chcemy w dalszym ciągu organizować w naszej gminie tego typu spotkania.

W niedzielnych zawodach wzięli udział nie tylko mieszkańcy Grądek ale również Osieka, Godkowa, Szymbor, Boguchwał, Miłakowa, Ornety, jak i również tak odległych od nas miejscowości jak: Lidzbark Warmiński, Barczewo i Górowo Iławeckie, którzy przyjechali do nas wraz z przedstawicielami Warmiak Koło Strzeleckie LOK w Lidzbarku Warmińskim. W tym miejscu serdeczne podziękowania dla p.Dariusza Wojczulanisa - za nieocenioną pomoc w czasie zapisów zawodników i podliczaniu wyników oraz dla p. Mirosława Kurendy, który nie tylko był sędzia głównym (drugim sędzią był Robert Knyżewski) ale również, zajął pierwsze miejsce w kategorii Masters.
Na ok. 60 przybyłych gości w zawodach udział wzięło 33 osoby. Po zawodach zostało zorganizowane ognisko na zakończenie wakacji. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin. Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział i sportową rywalizację. Łącznie w czasie zawodów i późniejszej zabawie uczestniczyło ponad 70 osób.
Poniżej przedstawiamy wyniki do 6 miejsca.

Konkurencja "Młodzież do 18 lat kpn lub ppn
1.Gabriela Roman - Grądki - 129 pkt
2. Oliwia Ukleja - Grądki - 126 pkt
3. Bartosz Molewski - Lidzbark Warmiński - 98 pkt
4. Kornelia Prosowska -Jelonki - 74 pkt
5. Kinga Meller - Grądki - 52 pkt
6. Bartłomiej Paluch - Grądki - 27 pkt

Konkurencja "Powyżej 18 lat" kpn lub ppn
1. Barbara Kownacka - Lidzbark Warmiński - 148 pkt
2. Rafał Tanona - Grądki - 144 pkt
-. Robert Knyżewski - Grądki - 137 pkt (poza konkurencją)
3. Emilia Łomecka - Górowo Iławeckie - 136 pkt
4. Piotr Basarab - Szymbory - 133 pkt
4. Łukasz Pietrzak - Godkowo - 133 pkt
4. Dawid Smotrycki - Osiek - 133 pkt
5. Marcin Basarab - Szymbory - 130 pkt
6. Rafał Paluch - Grądki - 129 pkt

Konkurencja "Master" kpn + ppn
1. Mirosław Kurenda - Olkowo - 344 pkt
-. Dariusz Wojczulanis - Lidzbark Warmiński - 333 pkt
2. Robert Dziadosz - Lidzbark Warmiński - 326 pkt
3.Damian Wolszczak - Lidzbark Warmiński - 314 pkt
4. Waldemar Olender - Orneta - 296 pkt
5. Mariusz Partas - Lidzbark Warmiński - 290 pkt
6. Adam Dziadosz - Lidzbark Warmiński - 281 pkt

Grupa Nieformalna ,,Sokół Grądki''