Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego - c.d.

PROW 2014 2020 logo kolor 2Od podpisania umowy 4 maja 2017 roku rozpoczęliśmy realizację operacji własnej LGD pn. "EKOMUZEUM Krainy Kanału Elbląskiego". W ramach tego zadania zostało wykonane:

1. Warsztaty z tworzenia produktu turystycznego część I  7-8 czerwca 2017 r. w Wielimowie – Osada Danków. Prowadzący prof. Armin Mikos v. Rohrscheidt i Aleksy Artyszuk. Uczestnicy - 27 osób, efekty: omówione produkty indywidualne z podziałem na 4 ośrodki lokalne oraz zidentyfikowane luki w ofercie; omówiony projekt Regulaminu funkcjonowania EKOMUZEUM Krainy Kanału Elbląskiego, zasady certyfikacji i deklaracji partnerstwa; zadania koordynatora Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego.
  2. Warsztaty z tworzenia produktu turystycznego część II 29-30 czerwca 2017r. w Wielimowie Osada Danków. Prowadzący prof. Armin Mikos v. Rohrscheidt i Aleksy Artyszuk. Uczestnicy - 29 osób, planowane efekty: uzgodnione produkty indywidualne i produkty wspólne w 4 ośrodkach lokalnych; zadania koordynatora EKKE; przyjęty regulamin funkcjonowania i deklaracji partnerstwa. Deklaracje partnerstwa złożyło 13 podmiotów, wpłynął 1 pakiet z grupy Miłomłyn i zasady certyfikacji ekspozycji, jako praca domowa.
  3. Warsztaty z Home Stagingu i fotografii 17 lipca 2017 r. w Wielimowie – Osada Danków. Prowadzący Monika Bacińska-Wojewódka – Home Staging, Katarzyna Maczyszyn – fotografia. Uczestnicy - 27 osób, efekty: konsultacje i materiały do fanpage Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego oraz podstrony WWW.

Efektem trzech pierwszych warsztatów z tworzenia EKOMUZEUM Krainy Kanału Elbląskiego jest zgłoszenie 13 podmiotów indywidualnych z produktami turystycznymi zainteresowanych funkcjonowaniem w sieci wzajemnych powiązań i poleceń EKOMUZEUM KRAINY KANAŁU ELBLĄSKIEGO i wypracowanie podstaw czterech pakietów produktów turystycznych. Dopracowano także regulamin funkcjonowania Ekomuzeum. Uczestnicy warsztatów zostali zobowiązani do opracowania zasad certyfikacji Ekomuzeum w zakresie prowadzenia warsztatów. przewodnictwa, wystaw, kulinariów i degustacji, warsztatów artystycznych, noclegów i imprez.

W ramach operacji własnej LGD planowane jest jeszcze wykonanie:

1. Opracowania podstrony Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego

2. Wydanie ulotki o Krainie Kanału Elbląskiego.

Do rozważenia pozostaje wykonanie i sfinansowanie opracowania i wydania Paszportu Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego.

DSC04769DSC04769DSC04769

S.Pańczuk