REWITALIZACJA STAWU POŁOŻONEGO W BABIEJ DOLINIE

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

2015 logo FIO v1REWITALIZACJA STAWU POŁOŻONEGO W BABIEJ DOLINIE

W środę, 28 września 2016 r., Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Sąpy zakończyło realizację projektu związanego z rewitalizacją stawu położonego w "Babiej Dolinie", współfinansowanego ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie”. Projekt ten zakładał zakupienie i zamontowanie ławek i koszy na śmieci, wyłożenie polbrukowej nawierzchni dookoła miejsc siedzących, uformowanie nowego brzegu stawu, wykonanie nasadzenia i skalnianek z roślinnością ozdobną. Wykonanie zadania zaplanowano na okres od lipca do końca września. Całkowita wartość projektu wyniosła 7.702,50 , a kwota dotacji 4.687 zł.

Prace ziemne przy projekcie zaczęły się dopiero pod koniec sierpnia, ale pomimo niesprzyjających warunków pogodowych i późnego terminu rozpoczęcia oczyszczania i odmulania stawu, zadanie rewitalizacyjne udało się zakończyć z sukcesem. Po chaszczach nie zostało najmniejszego śladu, w miejsce pustej przestrzeni pozyskanej przez wycięcie krzaków posadzone zostały krzewy (ponad 100 sztuk), wykonane zostały klomby i zasiana trawa.

Głównymi celami projektu było pogłębienie integracji i współpracy mieszkańców wsi Sąpy, propagowanie idei utrzymania porządku i estetyki w miejscach publicznych oraz zagospodarowanie przestrzeni wokoło stawu wiejskiego. Poprzez pomoc finansową z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich cele zostały osiągnięte.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć przed i po metamorfozie stawu w Babiej Dolinie:

bd

bd1

bd2

bd3

bd4

bd5