Forpoczta Bursztynowego Portu

b_150_100_16777215_00_images_2015_logo_FIO_v1.jpg20 maja 2016 r. została podpisana umowa na realizację mikrodotacji PO FIO Warmia Mazury Lokalnie z Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i grupą nieformalną "Pionierzy - Bursztynowego Portu". Realizowany mikroprojekt "Pionierzy - Forpoczta Bursztynowego Portu" obejmuje aktywizację młodzieży, warsztaty rzemieślnicze, stymulację i ukierunkowany rozwój istniejącej już nieformalnej grupy młodzieży.

Zdjęcia z podpisania umowy można obejrzeć na: https://www.facebook.com/LGD-Kana%C5%82-Elbl%C4%85ski-116443911704272/photos/?tab=album&album_id=1438001879548462

Projekt przewiduje:
1) Utworzenie grupy: Pionierzy Bursztynowego Portu
2) Zintegrowanie i zgranie grupy przez wspólne działania: samodzielne szycie kostiumów, przygotowanie oraz realizację festiwalu „Wikingowie z Truso w Elblągu”
3) Nadanie osobowości prawnej poprzez zarejestrowanie fundacji dla otwarcia możliwości działań projektowych.
4) Wzmocnienie, tworzenie i promowanie regionalnych produktów turystycznych „Bursztynowy Port ”, Międzynarodowy Festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu”oraz elbląskich marek światowych „Wikingowie”, „Bursztyn” i „Kanał Elbląski” poprzez działania historyczno-kulturalne.
5) Promowanie historii, dorobku dziedzictwa i kultury Regionu Elbląskiego.

Forpoczta Bursztynowego Portu czyni przygotowania do udziału w Festiwalu Wikingowie z Truso w Elblągu. W ramach mikrodotacji PO FIO Warmia Mazury Lokalnie 2016 zostało wykonane: zakup materiałów na stroje, 5 spotkań i warsztatów szycia kostiumów, wniosek o rejestrację spółdzielni, promocja Festiwalu. Wartość projektu wynosi 7.450 zł a kwota dofinansowania PO FIO WML wynosi 5.000 zł.