Łączymy pokolenia - uczę więc jestem

b_150_100_16777215_00_images_2015_logo_FIO_v1.jpg

„ŁĄCZYMY POKOLENIA - UCZĘ WIĘC JESTEM” - to mikroprojekt realizowany przez wolontariuszki Pasłęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Mikroprojekt " ŁĄCZYMY POKOLENIA - UCZĘ WIĘC JESTEM" obejmuje organizację warsztatów:

1. ABC dobrego wychowania

2. Tańczyć każdy może

3. Rękodzieła artystycznego

4. Fotograficzne

5. Obsługa urządzeń multimedialnych

oraz DNI RODZINY.

Wartość projektu ŁĄCZYMY POKOLENIA - UCZĘ WIĘC JESTEM wynosi 6.970 zł a kwota dotacji - 5.000 zł. Realizatorami jest grupa nieformalna Aktywne Pasłęczanki, a wnioskodawcą – Pasłęcki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pasłęku.

Zostały już zrealizowane warsztaty rękodzieła, taneczne, fotograficzne i dobrego wychowania, pozostało zorganizować jeszcze warsztaty z obsługi urządzeń multimedialnych i spotkania międzypokoleniowego „Dni Rodziny”.

Oto relacja jaka ukazała się na portalu www.epaslek.pl:

Mimo, iż w Pasłęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rozpoczęły się wakacje, aktywne słuchaczki realizują kolejny projekt, tym razem skierowany do dzieci i młodzieży. Celem projektu pod nazwą „Łączymy pokolenia – uczę, więc jestem” jest integracja międzypokoleniowa wyrażona poprzez organizację warsztatów, ćwiczeń, zajęć artystycznych i ruchowych oraz spotkań i imprez międzypokoleniowych , których efektem jest wzajemna nauka dzieci, młodzieży i dorosłych. Dobrem wspólnym jest tworzenie więzi społecznych w środowisku małego miasteczka i szacunku młodego pokolenia do osób starszych poprzez przekazywanie wiedzy, dobrych przykładów, zdobywanie umiejętności, których nie uczą się w szkole. Z drugiej strony osoby starsze nie zawsze nadążają za nowościami technicznymi i nieumiejętność korzystania z nowoczesnych urządzeń multimedialnych powoduje ich izolację w środowisku. Projekt obejmuje takie działania jak: „ABC dobrego wychowania” – nauka zachowania przy stole, formy grzecznościowe w praktyce w formie warsztatów i ćwiczeń dzieci,  „Tańczyć każdy może” – nauka tańca towarzyskiego i narodowego, formy grzecznościowe i kroki taneczne, warsztaty rękodzieła artystycznego (haftu, szydełkowania, origami, szycia zabawek, dziewiarstwa), warsztaty fotograficzne – nauka obsługi aparatu fotograficznego, kadrowania i obróbki zdjęć oraz warsztaty związane z obsługą urządzeń multimedialnych – nauka obsługi smartfona, tableta, komputera, notebooka. We wrześniu odbędą się Dni Rodziny, podczas których uczestnicy warsztatów zaprezentują zdobyte umiejętności.

H.M.

Spotkanie pokoleń u hotelarzy …. to info na http://www.glospasleka.pl/index.php?id=news&idd=39985

W środę 15 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Pasłęku odbyło się niecodzienne spotkanie członków Uniwersytetu III Wieku w Pasłęku i uczniów klasy I Gimnazjum nr 1 w Pasłęku oraz klasy II Technikum hotelarskiego. Na zajęciach młodzież zasady dobrego zachowania w odpowiednich sytuacjach, jak np. sposób powitania, czy wręczania kwiatów. W drugiej części spotkania uczniowie samodzielnie dekorowali potrawy, dzielili i podawali ciasto i tort. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz prawidłowego zachowania się przy stole. info:ZS

Jest też fotorelacja na: