Sienkiewiczowskie inspiracje - PO FIO WML 2016

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

b_150_100_16777215_00_images_2015_logo_FIO_v1.jpg

Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu oraz Aktywne Nauczycielki Bibliotekarki zapraszają uczniów i nauczycieli - 21 czerwca 2016 roku - do udziału w Spotkaniu plenerowym z Sienkiewiczem. Będzie ono miało charakter happeningu czytelniczego i odbędzie się na elbląskiej starówce w godzinach 11.00-13.00. W programie m.in. quizy, łamigłówki i gry zręcznościowe. Dzięki przychylności Spółki „Elbląskie Tramwaje” specjalny tramwaj Sienkiewiczowskie inspiracje wyruszy o 10.35 z pętli przy ul. Saperów do Placu Słowiańskiego- umożliwiając chętnym bezpłatny przejazd na wydarzenie.

Zachęcamy do przygotowania mini przedstawień popularyzujących dorobek Henryka Sienkiewicza. Mile widziane etiudy teatralne, chwytliwe hasła popularyzujące dzieła Noblisty oraz stroje nawiązujące do sienkiewiczowskich bohaterów. Do dyspozycji uczniów - małych i dużych - scena oraz Plac Katedralny.

Za najlepsze przebrania przewidujemy nagrody w kategoriach: dzieci, młodzież, dorośli.

Happening jest jednym z działań projektu „Sienkiewiczowskie inspiracje” realizowanego przez Nieformalną grupę Aktywne Nauczycielki Bibliotekarki w partnerstwie z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną w Elblągu, Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym, Stowarzyszeniem IWA przy wsparciu finansowym: Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie, Wójta Gminy Elbląg, Pracowni Projektowej ADB, Piotra Imiołczyka.

Ma popularyzować literaturę przygodową i pomóc w odkrywaniu na nowo twórczości Henryka Sienkiewicza. Wspólna zabawa w plenerze ma zachęcać do sięgania po literaturę przygodową, skłonić uczniów do obcowania z tekstem literackim - książką, audiobookiem oraz pokazać społeczności lokalnej różne oblicza spotkań z klasycznym tekstem literackim.

Osoby, grupy nieformalne oraz zespoły klasowe chętne do zaprezentowania sienkiewiczowskich inspiracji prosimy o mailowe zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Mikroprojekt dofinansowany m.in. z PO FIO Warmia Mazury Lokalnie 2016.