III Rowerowy Zawrót Głowy

b_150_100_16777215_00_images_rowerowyzawrot_a3.jpgSympatyków turystyki rowerowej, zakochanych w żuławskim krajobrazie i spuściźnie mennonitów oraz mieszkańców powiatu elbląskiego Stowarzyszenie IWA zaprasza w dniu 5 czerwca 2016 roku do Władysławowa w Gminie Elbląg na III Rowerowy zawrót głowy, organizowany dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Powiatu Elbląskiego.

Szczególnie miło będzie nam gościć mieszkańców Gminy Elbląg, Gronowo Elbląskie i Markusy, w tym zaprzyjaźnione stowarzyszenia, rady sołeckie, zarządy osiedli oraz sympatyków rodzinnej turystyki rowerowej po malowniczych Żuławach. Rozpoczynamy o 14.30 rodzinnym rajdem rowerowym "Wzdłuż wierzb i kanałów".

O godzinie 16.00 przewidujemy powitanie gości i paradę rowerzystów w strojach retro, następnie degustację zupy regionalnej i godzinny minirajd przełajowy. Nie zabraknie gier i zmagań na świeżym powietrzu: szusowanie po trawie, toczenie kółka, rzut podkową oraz quizy rowerowe- przewidujemy puchary i nagrody! Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w konkursie "Gmina na dwóch kółkach", w którym poprzez scenkę teatralną lub duży kolaż można będzie wśród zgromadzonych promować lokalną turystykę rowerową. Przedsięwzięcie zakończymy o godz. 19.00 ogniskiem integracyjnym na terenie Folwarku Żuławskiego- będzie chleb ze smalcem, pieczenie kiełbasek i wspólne biesiadowanie.

Zawitajcie do Władysławowa w niedzielę 5 czerwca 2016 roku, niech nasza miejscowość będzie tego dnia wioską mennonitów i rowerów!!!

W imieniu Stowarzyszenia IWA  Elżbieta Mieczkowska