Muzeum Żuławskie ...jest wiele do odkrycia

b_150_100_16777215_00_images_stories_3._mennonici.jpg

- Ostatni na ziemiach polskich wiatrak odwadniający.
- Na polskim polderze. Z dziejów mennonitów – niderlandzkiej mniejszości religijnej.
- Ekspozycja - Anna German była mennonitką.
- Stobbes Machandel – trunek regionalny produkowany przez mennonitów w Nowym Dworze Gdańskim.
- Strych pełen osobliwości.
- Magazyn strażnika wałowego.
- Legendy Żuław i Mierzei Wiślanej.
- Cmentarz 11 wsi – lapidarium kamieni nagrobnych w Żelichowie-Cyganku.
- Historia delty Wisły od powstania do czasów współczesnych.

Muzeum Żuławskie w Żuławskim Parku Historycznym
ul. Kopernika 17, 82-100 Nowy Dwór Gdański
tel./fax. +48 55 247 57 33 lub 518263676www.zph.org.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. codziennie oprócz poniedziałków w godzinach od 11:00 do 15:00.
Inne terminy po wcześniejszym uzgodnieniu.