Konkurs na integrację europejską rozstrzygnięty

b_150_100_16777215_00_images_stories_loga_herb_wojewdztwa.jpg

Zarząd województwa zadecydował, które ze stowarzyszeń i fundacji otrzymają dofinansowanie na realizację przedsięwzięć z zakresu integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.

Rozdysponowano w sumie 80 tys. zł.

W lutym odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, która zarekomendowała przyznanie pomocy finansowej dziesięciu z szesnastu ofert biorących udział w konkursie. Wśród najwyżej ocenionych znalazły się: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo”, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuławkach oraz Akademia Trzeciego Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Projekt społeczników z Aniołowa „ANIOTHELO – Aktywni we wspólnej Europie” zakłada kontynuację wieloletniej współpracy z francuskim Côtes d’Armor (Bretania) – regionem partnerskim Warmii i Mazur. Wspólne działania służyć mają rozwijaniu postaw obywatelskich poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach współpracy (warsztatach, szkoleniach, wizytach studyjnych).

Z kolei członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuławkach swoim projektem „Poznaj swojego sąsiada – wymiana młodzieży ukraińskiej i polskiej” chcą umożliwić uczniom miejscowej szkoły oraz ich rówieśnikom z obwodu rówieńskiego bliższe poznanie kultury i tradycji Polski i Ukrainy.

Natomiast projekt „X Spotkanie Integracyjne Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku zza Wschodniej Granicy” skierowany jest do polskich środowisk senioralnych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz Polonii mieszkającej na Wschodzie. Aktywność osób starszych ma stanowić wzór dla młodszych pokoleń, podkreślając istotną rolę pielęgnowania więzi i kontaktów z Polakami zagranicą.

LISTA DOFINANSOWANYCH PROJEKTÓW

źródło:http://www.warmia.mazury.pl/rozwoj-regionu/6690-znamy-zwyciezcow-konkursu