Grant na wymiany młodzieżowe

b_150_100_16777215_00_images_stories_praca-38.jpg

Już 26 kwietnia 2016 r. mija najbliższy termin składania wniosków do programu Erasmus+ na dofinansowanie w ramach akcji: "Wymiany młodzieżowe" (z sektora Młodzież). To właśnie w sektorze "Młodzież" przyznano w poprzednich latach najwięcej dofinansowań. Statystyki Narodowej Agencji pokazują, że w tym sektorze najłatwiej jest uzyskać grant! Co drugi wniosek złożony w Akcji 1 w sektorze "Młodzież" został zatwierdzony, podczas gdy np. w sektorze "Edukacja szkolna" dofinansowanie otrzymało tylko 20% wniosków.

Jeżeli chcą Państwo:

• Zorganizować wspólne zagraniczne spotkania młodzieży z rożnych krajów w celu zrealizowania ciekawych przedsięwzięć, przedyskutowania interesujących tematów, porównania doświadczeń,
  • Poznać kulturę i zwiedzić wraz z młodzieżą różne kraje Europy,
  • Zająć się wyłącznie aktywnością podczas wyjazdu zagranicę lub podczas wizyty młodzieży u Was bez konieczności wypracowywania tzw. rezultatu intelektualnego w projekcie (i bez pracy projektowej między spotkaniami)

zapraszamy do udziału w szkoleniu, dzięki któremu zrealizują Państwo powyższe cele!

• Jak pozyskać dotację z programu Erasmus+
  • Praktyczne warsztaty z przygotowania wniosków i tworzenia projektów dotyczących "Wymian młodzieżowych"

Terminy warsztatów
    Poznań, 14.03.2016 r.
    Warszawa, 17.03.2016 r.
    Wrocław, 07.04.2016 r.
    Kraków, 08.04.2016 r.

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:

• jak krok po kroku stworzyć projekt wymiany młodzieży korzystając ze środków Erasmus+,
  • jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie – 26 kwietnia 2016 r.,
  • jak napisać wniosek, żeby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem formularza ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne,
  • jak zaplanować wydatki budżetowe, żeby uzyskać pełne finansowanie spotkań młodzieży,
  • jak sfinansować koszty zarządzania projektem z przyznanych środków.

Szkolenia prowadzą:
dr Małgorzata Kasperczakowa - specjalista w zakresie pozyskiwania dodatkowych źródeł finansowania dla placówek oświatowych. Praktyk z bogatym doświadczeniem w opracowywaniu projektów, wniosków, raportów i sprawozdań finansowych. Autorka kilkudziesięciu wniosków o fundusze z Comeniusa i jego następcy – programu ERASMUS+.
Katarzyna Dobrzelewska - ekspert z pracowni Edytorium.pl z wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu projektów, wniosków, raportów i sprawozdań finansowych w programach mobilnościowych. Prowadzi w całej Polsce praktyczne warsztaty z tworzenia projektów i pisania wniosków w programie Erasmus+.

Kto powinien uczestniczyć w szkoleniu?
Na szkolenie zapraszamy wszystkich dyrektorów i pracowników placówek prowadzących edukację pozaformalną, w tym m.in.: szkoły, domy kultury, biblioteki, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, fundacje i stowarzyszenia oraz nieformalne grupy młodych osób.

Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym opiekunem szkolenia:
Krzysztof Skrzypczak
tel. 539 991 022