VIII Targi AGROTRAVEL 2016 w Kielcach

phoca_thumb_m_8__16-17.04.2009_targi_kisielice._fot._arch._lgd.jpg

Najbarwniejsze targi w Polsce!

VIII edycja AGROTRAVEL już w kwietniu w Targach Kielce

Malownicze zakątki kraju, miejsca, w których zatrzymuje się czas – z takimi ofertami zapoznać się będą mogli zwiedzający VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. Wystawa, którą zaplanowano od 8 do 10 kwietnia 2016 roku odbędzie się w wyjątkowym akompaniamencie zespołów folkowych oraz przysmaków kuchni tradycyjnej.

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki to jedyna tego rodzaju impreza wystawiennicza w Polsce, ukierunkowana na promocję produktów związanych z turystyką wiejską i agroturystyką. Wydarzenie integruje branżę turystyczną nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. AGROTRAVEL jest okazją do zapoznania się z kulturą i tradycjami różnych regionów. Podczas najbliższej edycji targów, ofertę wypoczynku na wsi zaprezentują między innymi polskie regiony, Lokalne Grupy Działania, Lokalne Grupy Rybackie, regionalne i lokalne organizacje turystyczne oraz właściciele gospodarstw agroturystycznych z kraju i z zagranicy.

AGROTRAVEL 2015

Podczas minionych targów AGROTRAVEL, na ponad 2200 mkw powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentowało 160 wystawców z Polski, Chorwacji, Białorusi, Litwy oraz Węgier. Wśród wystawców znaleźli się między innymi Region Partnerski - Makroregion Polski Wschodniej i Kraj Partnerski, którym była Chorwacja reprezentowana przez region Velika Gorica. Wystawę odwiedziło ponad 20 000 zwiedzających z krajów takich jak Austria, Czechy i Chorwacja.

Rozwój turystyki wiejskiej i agroturystyki dostarcza wiele tematów do rozmów i niesie potrzebę wymiany doświadczeń w tym obszarze.  Dzięki wsparciu silnych partnerów merytorycznych, targi AGROTRAVEL jak co roku były miejscem wielu konferencji i spotkań. W programie minionej edycji znalazła się między innymi międzynarodowa konferencja „Turystyka wiejska i agroturystyka – nowe paradygmaty dla XXI wieku” oraz konferencja „Świętokrzyska Kuźnia Smaków.  W salach konferencyjnych kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego odbyło się również Forum Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki.

Oprócz bogatej oferty atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jak co roku w czasie targów AGROTRAVEL organizowany był jarmark produktów swojskich. Zwiedzający mogli odwiedzić klimatyczne karczmy regionalne oraz degustować urzekające swym zapachem i smakiem potrawy regionalne z każdego zakątka Polski.