Zaproszenie na szkolenie FIO

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

b_150_100_16777215_00_images_PO_FIO.jpgSerdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w projekcie „Warmińsko-Mazurskie Centrum Partnerstw Lokalnych”,  realizowanym w ramach programu FIO MP i PS.

Celem realizacji projektu jest zwiększenie aktywności mieszkańców w życiu publicznym województwa warmińsko – mazurskim poprzez transfer wiedzy i doświadczeń, wdrożenie nowych instrumentów współpracy i demokracji obywatelskiej.

Pierwszym elementem projektu  będzie jednodniowe szkolenie dla przedstawicieli samorządów lokalnych (gminnych i powiatowych), oraz reprezentujących lokalne środowiska organizacji pozarządowych, pn. SKUTECZNE INSTRUMENTY ANGAŻOWANIA OBYWATELI W REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH, poświęcone takim zagadnieniom aktywności obywatelskiej jak: obszary realizacji zadań publicznych, budżet partycypacyjny, regranting, inicjatywa lokalna.  Ponadto, na szkoleniu zostaną zaprezentowane dobre praktyki obejmujące powyższe mechanizmy. 

Szkolenie będzie rozpoczynało kompleksową ofertę współpracy z samorządami lokalnymi i działającymi na ich terenie organizacjami pozarządowymi, obejmującą:

a) warsztaty lokalne - na poziomie poszczególnych gmin,

b) doradztwo tematyczne (indywidualny coaching).

Jednodniowe szkolenia odbędą się w trzech lokalizacjach województwa warmińsko - mazurskiego:  w Kamionce k/Nidzicy, w Dobrym Mieście, w Ełku.

Serdecznie  zapraszamy przedstawicieli Gmin do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w dniu 22 września 2015 roku w Dobrym Mieście

(Ranczo w Dolinie, ul. Łużycka 44), w godzinach  9.30 - 15.30.

W załączeniu ramowy program szkolenia oraz deklaracja udziału w projekcie. Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy do dnia 18 września 2015 roku, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faxem 896160058.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:

Agnieszka Wolf, Małgorzata Ofierska 896160058