Aktywne Helenowo

b_150_100_16777215_00_images_PO_FIO.jpgOtwarcie placu zabaw i miejsca spotkań w Helenowie

W dniu 29.08.2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw i miejsca spotkań „ pod chmurką” w miejscowości Helenowo. Nieformalna grupa Aktywne Helenowo oraz mieszkańcy wspólnymi siłami, przy pomocy środków otrzymanych w ramach mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich-Warmia Mazury Lokalnie” dofinansowanego przez MPiPS w ramach FIO oraz Wójta Gminy Elbląg stworzyli, w trakcie projektu We wspólnocie siła, przestrzeń do zabawy i rekreacji dla lokalnej społeczności.

Członkowie grupy nieformalnej Aktywne Helenowo w osobach: Piotr Dudkiewicz, Zbigniew Rosikiewicz, Anna Wlazło przekonali mieszkańców do podjęcia wspólnego wysiłku celem zagospodarowania nieużytku dla potrzeb rekreacji oraz wypoczynku dzieci i dorosłych. Stowarzyszenie IWA – Integracja – Współpraca - Aktywność z Władysławowa udzieliło grupie nieformalnej Aktywne Helenowo osobowości prawnej i pomocy merytorycznej przy składaniu wniosku i koordynowaniu działaniami.

Z pozyskanych środków „FIO Warmia Mazury Lokalnie” zostały zakupione huśtawki, zjeżdżalnia, wieża piratów, mostek, piaskownica, wygodne ławki i stoły, Wójt Gminy Elbląg współfinansował zadanie, przeznaczając środki na rekultywacje terenu i przygotowanie miejsca do posadowienia wyposażenia placu zabaw. Wszystkie elementy zostały poskładane i zamontowane w ramach pracy własnej wolontariuszy - mieszkańców Helenowa. Tak powstało jedyne w tym osiedlu miejsce, gdzie mogą bezpiecznie bawić się dzieci i spotykać się ich opiekunowie.

Wójt Gminy Elbląg partycypował w kosztach uroczystego otwarcia, które miało charakter spotkania sportowo-rekreacyjnego na świeżym powietrzu. Były wspólne gry i zabawy, które łączyły pokolenia m.in.: przeciąganie liny, skoki w workach, slalom z piłkami do koszykówki, rodzinne przenoszenie balonów. Rywalizacji fair play towarzyszyły śmiechy, śpiew i wspólny taniec. Malusińscy okupowali piaskownicę i zjeżdżalnie.

Gospodarze zadbali o słodkości, pyszne ciasto, kawę, herbatę, był bigos i chleb ze smalcem. Imprezę uwieczniło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Z nami byli i biesiadowali mieszkańcy Helenowa, Władysławowa, Wiktorowa, Adamowa Osiedle a nawet Kazimierzowa, Lisowa, Kępin Wielkich, Nowakowa i Elbląga. Cieszymy się, że tego dnia odwiedzili nasze miejsce spotkań: Radna Powiatu Elbląskiego Pani Małgorzata Bartnicka, Zastępca Wójta Gminy Elbląg Pan Zygmunt Tucholski, Prezes LGD Łączy nas Kanał Elbląski Pani Stanisława Pańczuk, Prezes Stowarzyszenia IWA Pani Agnieszka Kostrzewa, Sołtys wsi Władysławowo Pani Elżbieta Łojek, Dyrektor DPS we Władysławowie Pani Bożena Ryc oraz Pani Elżbieta Mieczkowska radna gminy Elbląg, która pomagała przy projekcie i na prośbę organizatorów prowadziła uroczystość plenerową. Wszystkim małym i dużym uczestnikom imprezy, a było ich razem ok. 120 osób serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że będziemy dalej rozwijać nasz niepubliczny plac zabaw.                                                                                                                                                                                                                                                                                      Aktywne Helenowo:

Piotr Dudkiewicz, Zbigniew Rosikiewicz, Anna Wlazło