Zabawy sportowe na małym boisku w Nowym Monasterzysku

b_150_100_16777215_00_images_PO_FIO.jpgCharakterystyka drugiego projektu realizowanego w ramach mikrodotacji Warmia Mazury Lokalnie 2015 finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich:

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Nowe Monasterzysko

Grupa nieformalna: DLA TOMKA, DAWIDA i KACPRA

Nazwa Projektu: "SPORTOWO AKTYWNE DZIECI I RODZICE”

Kwota umowy: 6.050 zł

Kwota dofinansowania: 4.260 zł

Okres realizacji umowy: 01.05.2015 r.- 30.09.2015 r.

Opis projektu: Mieszkańcy wsi Nowe Monasterzysko, gmina Młynary, realizują projekt pt. „Sportowo aktywne dzieci i rodzice”. Wspólną pracą, z pomocą dotacji z Programu PO FIO Warmia Mazury Lokalnie 2015 oraz wsparciem sponsorów, zostało wykonane małe boisko sportowe na terenie przy świetlicy wiejskiej. Jest to pierwszy publiczny teren sportowy we wsi.

W niedzielę 16.06.2015 roku odbył się Pierwszy Piknik Rodzin Wsi, uroczyście otworzono boisko, przeprowadzono zostały gry i zabawy oraz rozegrano międzypokoleniowy mecz piłki nożnej "Geriavit kontra Vibovit".

Przez całe wakacje odbywają się regularnie zajęcia sportowe dla dzieci, prowadzone przez trenerów Klubu Sportowego Syrena z Młynar. Chętni, mogą także poznać zasady sędziowania i prowadzenia treningów. W niedzielę 2 sierpnia 2015 roku odbyło się sportowe spotkanie rodzin, podczas którego poza piłką grano w bule. Ta francuska gra spodoba się mieszkańcom.

Boisko wraz z ogródkiem przy świetlicy jest dostępne i używane przez cały czas; wieczorami  ”okupują” je młodzi i starsi mieszkańcy wsi.

Boisko, bramki, siatka, piłki, koszulki będą służyły mieszkańcom w przyszłości, jako dobro wspólne.

Na zakończenie projektu odbędzie się sportowy piknik. Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych do wspólnej zabawy.

Z powodu upałów zajęcia dla dzieci także przesunięto na popołudnie.

Info Organizatorzy: Grupa Nieformalna "Dla Tomka, Dawida i Kacpra"

Zdjęcia na www.facebook.com/pages/Kanał Elbląski LGD

Stanisława Pańczuk