Godni Naśladowania - XII edycja

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

b_150_100_16777215_00_images_stories_loga_herb_wojewdztwa.jpg

Nadszedł czas, aby pochwalić się swoimi osiągnięciami lub zgłosić do konkursu innych społeczników i inicjatywy, które podziwiamy. Właśnie ruszyła kolejna, dwunasta już edycja konkursu „Godni Naśladowania”

W tym roku mija 12 lat od pierwszej edycji „Godnych Naśladowania”.  Patronat honorowy nad konkursem organizowanym rokrocznie przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Ideą „Godnych Naśladowania” jest promowanie najlepszych inicjatyw społecznych organizacji pozarządowych, animatorów, ciał dialogu, samorządów w zakresie współpracy z III sektorem.

Konkurs organizowany jest we współpracy z wieloma partnerami: Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Federacją FOSa, Forum Animatorów Społecznych, Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, Siecią HEROLD oraz po raz pierwszy w tym roku z Siecią Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur „ATOMY”.
A to za sprawą nowej kategorii, która przybyła nam w tym roku, tj. Kategorii VIII Grupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur Godna Naśladowania.

Tym sposobem XII edycja konkursu obejmuje osiem kategorii, tj.

Kategoria I najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego
Kategoria II najlepsza inicjatywa samorządu lokalnego województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Kategoria III najlepiej działający podmiot dialogu społecznego i obywatelskiego województwa warmińsko-mazurskiego

Kategoria IV najlepsza inicjatywa na rzecz osób starszych w województwie warmińsko-mazurskim
Kategoria V
Animator społeczny

Kategoria VI  najlepszy produkt ekonomii społecznej

Kategoria VII  najlepsza inicjatywa organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego o charakterze międzynarodowym

Kategoria VIII Grupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur Godna Naśladowania  


Konkurs „Godni Naśladowania” zmienił się również wizualnie – mamy nowe logo. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Gali konkursu Godni Naśladowania w dniu 16 września 2015 roku w Olsztynie.

Zgłoszenia należy przesyłać do 4 września 2015 roku (decyduje data wpływu wniosku, NIE data stempla pocztowego) na adres Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, ul. Marka Kotańskiego 1, 10-167 Olsztyn lub w przypadku wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły konkursu, regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego: www.ropwwm.org.pl
Na stronie można również zapoznać się z publikacją podsumowującą 10 lat konkursu.

Serdecznie zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i upowszechniania informacji o konkursie wśród organizacji i instytucji w regionie.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, tel. 89 523 73 45.

Pozdrawiam

Agnieszka Sójka
ROPWWM