Dni otwarte Funduszy Europejskich 2015

eu.png

Szanowni Państwo

w imieniu Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego serdecznie zapraszam do udziału w II edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, która odbędzie się w terminie od 7 do 10 maja 2015 r. Koordynatorem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego przy zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce, a przede wszystkim Państwa, realizujących projekty. Bez Państwa taka akcja nie byłaby możliwa.

I edycja Dni Otwartych, która odbyła się w okresie od 1 do 11 maja 2014 r. cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Do udziału w akcji zgłosiło się 970 beneficjentów, którzy przygotowali ponad 1300 atrakcji dla uczestników odwiedzających projekty.

Aby wziąć udział w II edycji akcji, wystarczy „otworzyć” swój projekt dla mieszkańców regionu przynajmniej na jeden dzień w okresie od 7 do 10 maja 2015 r.

Przedsięwzięcia i inwestycje dofinansowane z Funduszy Europejskich poprawiają jakość życia nas wszystkich. Ważne jest zatem, aby Państwo - jako beneficjenci Funduszy Europejskich – pokazali te osiągnięcia. Dzięki udziałowi w Dniach Otwartych uzyskają Państwo możliwość dodatkowej promocji projektu i staną się uczestnikami ogólnopolskiej akcji organizowanej pod jednym, wspólnym szyldem.

Po stronie instytucji koordynującej akcję leżeć będzie przeprowadzenie promocji w ogólnopolskich mediach. W spocie dedykowanym akcji będziemy zapraszać mieszkańców Polski do udziału w Dniach Otwartych i do odwiedzenia strony internetowej, na której będzie można znaleźć niezbędne informacje o akcji i jej uczestnikach.

Ponadto, na stronie internetowej znajdą się informacje o każdym projekcie wraz z opisem atrakcji oferowanych przez beneficjenta, czyli Państwa (tzw. program „Dnia Otwartego”), godzinami otwarcia i mapką dojazdu. Akcja będzie posiadała również spójną identyfikację wizualną: logo oraz gotowe szablony materiałów promocyjnych do wykorzystania podczas Dni Otwartych (np. bannery internetowe, ulotki, plakaty, itp.).

W przypadku zainteresowania udziałem w akcji, zachęcam Państwa do wypełnienia elektronicznego formularza zgłoszeniowego na stronie akcji: www.dniotwarte.eu, do dnia 17 kwietnia 2015 r.

Jeśli mają Państwo pomysł na swój udział w Dniach Otwartych, ale mają wątpliwości, bądź obawiają się trudności w realizacji wydarzenia, proszę o kontakt. Chętnie udzielę Państwu wszelkich informacji. Z ramienia MRiRW osoba do kontaktu jest Pani Iwona Szcześniak z Zespołu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Biura Pomocy Technicznej Tel. (22)623 13 38, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tych z Państwa, którzy zechcą zaprezentować kilka swoich projektów, proszę o rozważenie ich połączenia i organizacji jednego wspólnego wydarzenia w ramach akcji Dni Otwartych prezentującego wszystkie dofinansowane projekty.

Jolanta Kaczyńska

Inspektor