Konkurs Wikowyjce - IV edycja

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

b_150_100_16777215_00_images_stories_41a._anielskie_smaki._fot._zbigniew_ciela_mae.jpgZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSACH
Zbliża się IV  edycja Festiwalu Piosenki Ranczerskiej. Chcemy w tym roku 2015 działać szerzej. Planujemy poza głównym nurtem, czyli tworzeniem piosenek i skeczy na temat problemów dnia codziennego na wsi i w małych miasteczkach (na wzór satyrycznego serialu „Ranczo”) opowiadać o problemach i radościach ludzi. W tym roku planujemy castingi w 4 województwach w terminach 2, 9, 17, 23 maja 2015 r. i półfinał w Nowym Tomyślu 6 czerwca 2015, finał w Kikole 26 czerwca 2015 roku.

Kategoriach wiekowe uczestników:
- dzieci (szkoły, świetlice lub sąsiedzi),
- młodzież,
- dorośli,
- seniorzy – np. Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Kategorie konkursu:
1. Piosenka nawiązująca do „Rancza”, ale opowiadająca o lokalnych liderach i problemach czyli - „nasze relacje w krzywym zwierciadle”
2. Piosenka PROW – „szczęście to możliwości działania” - spójrz na sąsiada, czas trwania 3 min
3. Skecz dotyczący „mądrości z ławeczki” - rozmowy o wyborze zawodu przez młodych - co warto umieć by nie być bezrobotnym - szkoły zawodowe czekają. Czas 3 min.
4. Skecz dotyczący Prow-u 2015-2020 – „jak to jest z tą kasą”
To są główne konkurencje.

Obudowujemy je dodatkowymi konkurencjami:
1. Reportaż z prób tworzenia skeczy i piosenek - „patrzcie jacy fajni”, czas do 3 min.
2. Zdjęcia portretujące najstarszych mieszkańców mojej wsi, miasta - kochajmy starszych ludzi.
3. Zdjęcia – najpiękniejszy dzień mojej rodziny. Forma dowolna np. kolaż łączący stare zdjęcia z nowymi.
4. Gotuje prozdrowotnie - sięgamy po przepisy regionalne, Obowiązuje hasło - Makrobiotyka.
Włączamy się w ten sposób w walkę z powszechnym problemem cukrzycy - „sięgajmy do korzeni”. Warzywa, nasiona i orzechy, kasze w przepisach regionalnych. np. dania z fasoli, grochu, kapusty. Prezentacja potraw na castingach.
5. Ziołolecznictwo i zioła w kuchni – co przetrwało w naszym domu, jakich ziół używały nasze babki - opowiadanie z przepisami,  forma nagranie 3 min.
6. Historie mojej prababci, babci „jak to drzewiej bywało, gdy nie było telewizji – sąsiedzkie spotkania. - forma nagranie - czas 3 minuty.
7.  „Wielkie miłości do grobowej deski” - rodzina jest siłą - forma reportażu opowiadania nagrane komórką lub inaczej - czas trwania 3 min.
8.  Kołysanki  jakie śpiewała mama, babcia i prababcia. - nagranie „spotu” np. komórką. Czas 3 min.
9. Rękodzieło w dzisiejszej modzie  – projekty sukienek letnich, dziewiarstwo ręczne - z inspiracją sztuki ludowej. Prezentacja na castingach.
10. Malarstwo – „jestem dumny, że jestem stąd” - prezentacja prac na castingach.

Wszystkie prace w formie wizualnej będą umieszczane na kanale „you tube” „Wilkowyjce” i tam oceniane przez internautów. Konkursy dotyczą każdej kategorii wiekowej.

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia.
Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski