Szkoła liderów zaprasza - V edycja

b_150_100_16777215_00_images_stories_praca-38.jpg"Dwa sektory - jedna wizja" - rekrutacja do V edycji programu rozwojowego dla liderów i liderek społecznych

Zapraszamy do V edycji programu „Dwa sektory - jedna wizja”

Fundacja Szkoła Liderów we współpracy z Fundacją PwC ogłasza nabór otwarty uczestników do V edycji półrocznego  programu rozwojowego dla liderów społecznych „Dwa sektory - jedna wizja”. Program trwa od grudnia 2014 r. do czerwca 2015 r. W tym okresie każdy uczestnik ma możliwość odbycia 6 indywidualnych spotkań z wolontariuszem firmy PwC na wysokim stanowisku zarządczym. Głównym założeniem procesu jest wsparcie uczestnika w osiągnięciu jasno sprecyzowanych przez niego i mierzalnych celów dzięki sesjom z elementami coachingu i mentoringu.

Jeżeli:

• Potrafisz stawiać sobie konkretne cele,
  • Jesteś członkiem zarządu organizacji pozarządowej, osobą pełniącą w NGO funkcje kierownicze lub zarządcze, liderem w społeczności lokalnej,
  • Mierzysz się z konkretnymi wyzwaniami w zakresie zarządzania organizacją, zarządzania zespołem lub strategii działania swojej organizacji,
  • Jesteś otwarty na poszukiwanie nowych rozwiązań i chcesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia kadry zarządzającej PwC,
  • Masz możliwość uczestnictwa w pełnym cyklu programu  (6 spotkań/ok. 1 spotkanie w miesiącu/spotkanie trwa ok 1,5 - 2 h).

Zapraszamy Cię do aplikowania.

Rekrutacja do programu jest dwuetapowa.

I ETAP

Wysłanie kompletnej ankiety on-line wraz z CV do dnia 2 listopada (godz.23.59)

II ETAP

Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną, która odbędzie się w siedzibie PwC w Warszawie w dniach 13 i 14 listopada (w godzinach od 11.00 do 16.00). Dokładna data i godzina zostanie podana osobom zaproszonym na rozmowę.

Każdy zakwalifikowany uczestnik ma obowiązek uczestniczyć w szkoleniu wprowadzającym, które odbędzie się 4 i 5 grudnia w Warszawie w siedzibie PwC.

Informacja o wynikach rekrutacji pojawi się w drugiej połowie listopada na stronach: www.liderzy.pl/ i www.pwc.com/pl/fundacja

Więcej informacji o  programie: http://fundacja.pwcblog.pl/category/dwa-sektory-jedna-wizja/. W razie dodatkowych pytań zapoznaj się poniżej z sekcją FAQ, a jeżeli nie znajdziesz w niej odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z Anną Małyszko (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

1. Na czym polega coaching?

Coaching opiera się m.in.  na kilku zasadach:

• To Klient jest źródłem zasobów – to on ma zasoby i on ich używa.
  • Zadając pytania, stawiając wyzwania i udzielając wsparcia, coach sprawia, że Klient zaczyna korzystać z własnych zasobów
  • Klient wybiera temat
  • Coach i Klient są sobie równi
  • Celem coachingu jest zmienianie i działanie
  1. Co jest celem coachingu ?
  • Określanie aktualnego stanu rzeczy
  • Ustalenie tego, co chcemy osiągnąć
  • Stworzenie strategii wypełnienia luki pomiędzy stanem obecnym
    i pożądanym

3. Co to jest mentoring?

Mentoring to dawanie wskazówek i rad, wskazywanie kierunku działania, pomoc w zrozumieniu celów i wartości organizacji.

4. W jaki sposób mam ustalić cele ?

Cele powinny być ustalone według koncepcji S.M.A.R.T. Według niej sformułowany cel powinien być:

• Prosty – sformułowany jednoznaczne,
  • Mierzalny – sformułowany, tak by można było ustalić stopień realizacji celu,
  • Osiągalny – realistyczny, możliwy do osiągnięcia,
  • Istotny – cel powinien być ważny  dla tego, kto będzie go realizował,
  • Określony w czasie –  dokładnie określony horyzont czasowy w jakim zamierzamy go osiągnąć.

1. Gdzie odbywają się spotkania z przedstawicielami firmy PwC?

Spotkania będą się odbywać w biurach PwC w Warszawie, Krakowie (1 osoba), Wrocławiu (1 osoba).

1. Czy otrzymam zwrot kosztów dojazdu?

Nie zapewniamy zwrotów kosztu dojazdu na spotkania z przedstawicielem firmy ani na szkolenia. W ramach obowiązkowego zjazdu zapewniamy nocleg i lunch.

1. Czy muszę być zatrudniony w organizacji pozarządowej, żeby aplikować do programu?

Nie trzeba być zatrudnionym w organizacji pozarządowej. Istotnym kryterium jest jednak pełnienie roli przywódczej lub zarządczej w organizacji/ inicjatywie społecznej.

Fundacja Szkoła Liderów to wiodąca organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją obywatelską, a w szczególności wzmacnianiem liderów sfery publicznej. Rozwijamy postawy liderskie, promujemy debatę publiczną i wspieramy liderów środowisk i społeczności lokalnych. Od 1994 roku przeszkoliliśmy już ponad 4000 osób. Nasi absolwenci są posłami, samorządowcami, kierują setkami organizacji i Inicjatyw społecznych na całym świecie.

PwC jest wiodącą globalną organizacją świadczącą usługi doradcze. Firma jest obecna w 158 krajach zatrudniając ponad 168.000 pracowników. W Polsce PwC zatrudnia 1700 specjalistów i kadry wspierającej w siedmiu miastach: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi i Warszawie.