Kongres Obywatelski

X Kongres Obywatelski

„Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła?”

25 października 2014 r., Politechnika Warszawska

Już tylko kilka dni dzieli nas od IX Kongresu Obywatelskiego, który odbędzie się 25 października br. (sobota) w godz. 11:00–17:30 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Wstęp na Kongres jest bezpłatny. Rejestracja pod adresem:

W tym roku, po raz pierwszy na Kongresie w ramach jednej z sesji tematycznych odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „ALPHABET” i dyskusja, zorganizowana we współpracy z Planete+ Doc Film Festival.

„98% dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie same wyniki. Wszystkiemu winna jest przesadnie ustandaryzowana edukacja oparta na współzawodnictwie i wymiernych ocenach, która zabija dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, ucząc szablonowego sposobu myślenia. Film pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość”.

„Alphabet”, reż. Erwin Wagenhofer, Austria/Niemcy, 2013

Pełen program Kongresu znajdą Państwo tutaj.

Podczas Kongresu zapraszamy również do odwiedzana stoisk w ramach FORUM LIDERÓW ZMIAN. W jego ramach swoją działalność zaprezentuje 8 organizacji:

1. Stowarzyszenie Miasta w Internecie (Polska Cyfrowa Równych Szans)

2. Fundacja Zaawansowanych Technologii (E(x)plory)

3. Fundacja „Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów III wieku”

4. Against Gravity (PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL)

5. Fundacja Edukacyjna ODiTK (SMOK)