Nauka z pomysłem w Gronowie Elbląskim

b_150_100_16777215_00_images_PO_FIO.jpgPROJEKT "WIZZ KIDS "czyli nauka z pomysłem-zajęcia edukacyjno-artystyczne połączone z nauką języka angielskiego dla dzieci ze szkoły podstawowej  jest realizowany przez grupę nieformalną "Mali Artyści” i Stowarzyszenie na rzecz Szkoły Podstawowej w Gronowie Elbląskim „Nasza Szkoła”. Część środków na realizację projektu została pozyskana w ramach PROGRAMU MIKRODOTACJI FIO-WARMIA MAZURY LOKALNIE.

Uczestnicy projektu to 30 uczniów klas III-VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gronowie Elbląskim, którzy w dwóch grupach rozwijają swoje zdolności i zainteresowania teatralno-językowe oraz artystyczno-plastyczne. Uczestnicy poprzez naukę wybranego słownictwa z języka angielskiego pogłębiają swoją wiedzę z zakresu historii wybranego kraju anglojęzycznego, poznają ciekawostki i przygotowują się do teatralnego przedstawienia. W czasie zajęć plastycznych dzieci poznają nowe techniki malarskie, działają twórczo, uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu pod czujnym okiem wolontariuszy i trwają po 60 minut. W najbliższym czasie planowane są wycieczki do Galerii EL i Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Całkowita wartość projektu to: 4070 zł

Wysokość dotacji: 1600 zł