Barwy Wolontariatu - XIV edycja

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

b_150_100_16777215_00_images_stories_clock.jpg Rusza XIV edycja konkursu „Barwy Wolontariatu”. Konkurs jest świetnym uhonorowaniem działań wolontariuszy i docenieniem akcji wolontarystycznych. Zapraszamy więc wszystkie organizacje pozarządowe, wolontariuszy oraz osoby, które korzystają z ich pomocy do przesyłania swoich zgłoszeń. Kandydatów można zgłaszać listownie, pocztą elektroniczną lub osobiście. Do każdego formularza zgłoszeniowego dołączyć należy opis działalności nominowanej osoby. Opis powinien być zamieszczony na max 4 stronach maszynopisu i dołączony do formularza zgłoszeniowego. Opis może mieć dowolną formułę np. wspomnienie, relację, refleksję, pamiętnik. Zgłoszenia należy przesyłać do 31 października 2014. W załączniku przesyłam regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.
Jako ciekawostkę chcielibyśmy przedstawić sylwetkę Julii Bartkowskiej z Olsztyna, która została laureatką drugiego miejsca w ubiegłorocznym ogólnopolskim konkursie „Barwy Wolontariatu”. Julia już od najmłodszych lat aktywnie udzielała się wolontarystycznie. Organizowała zbiórki pieniędzy m.in. na rzecz ofiar trzęsienia Ziemi na Haiti czy akcje takie jak Pola Nadziei. Pracowała na rzecz PCK, Caritas, Domu Małego Dziecka, schroniska dla zwierząt oraz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Działała również w Młodzieżowej Radzie Miasta Olsztyna. Wolontariuszka jest przykładem na to, że już od najmłodszych lat można zmieniać świat bez względu na wiek.

Pozdrawiam
Karolina Oziewicz

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu

ul. Związku Jaszczurczego 17, pok. 26, 82-300 Elbląg, tel/fax: 55 235 18 85, bezpłatna infolinia: 800 300 594

www.wolontariat.org.pl/elblag , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.