Szkolenie NGO z PO KL

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

b_150_100_16777215_00_images_stories_loga_herb_wojewdztwa.jpg URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO oraz wykonawca Pomorska Grupa Doradcza zapraszają na bezpłatne szkolenie: „Prawidłowa realizacja projektów PO KL”, które odbędzie się w Elblągu w dniu 3 października 2014 r. w sali szkoleniowej w hotelu pod Lwem, ul. Kowalska 10.

Zakres tematyczny szkolenia m.in.:
-
monitoring projektu;
-
partnerstwo w projekcie;
-
prawidłowość realizacji wydatków w projekcie;
-
zmiany w projekcie;
-
sprawozdawczość w projekcie;
-
ochrona danych osobowych – PEFS;
-
prawa autorskie;
-
przygotowanie do kontroli;
-
obowiązki informacyjne i promocyjne.

 

Na zajęciach zostaną dokładnie omówione i wyjaśnione najnowsze interpretacje Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, nowe wzory informacji Uczestników o powierzeniu ich danych osobowych podmiotom wykonującym zadania związane z udzieleniem wsparcia oraz najczęściej ujawniane podczas kontroli błędy i nieprawidłowości jakie popełniają Beneficjenci.

Szkolenie skierowane jest do Beneficjantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, realizujących projekty Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cel ogólny szkolenia:
        O 
podniesienie kompetencji osób zajmujących się realizacją projektów dotyczących prawidłowej realizacji przedsięwzięcia pod względem ponoszenia wydatków, ochrony danych osobowych Uczestników projektu oraz wywiązywania się z umowy o dofinansowanie.

Cele szczegółowe:
        O 
przekazanie wiedzy na temat ponoszenia wydatków w sposób zgodny z wnioskiem o dofinansowanie, wprowadzania zmian do projektu, przygotowania dokumentów i prawidłowej ochrony danych osobowych, powierzania przetwarzania danych osobowych podmiotom realizującym zadania związane z udzieleniem wsparcia, promocji projektu, przygotowania projektu do kontroli w miejscu.

       zdobycie umiejętności zarządzania projektem w sposób zapewniający prawidłowość działań i ich zgodność z przepisami prawa oraz umowa o dofinansowanie.

            W rezultacie szkolenia jego Uczestnicy zostaną przygotowani do prawidłowego sporządzania Wniosku o Płatność oraz rozliczenia i zakończenia projektu Końcowym Wnioskiem o Płatność.        Nabycie kompetencji zostanie potwierdzone Certyfikatem. Zajęcia poprowadzi Kamil Zbroja – Ekspert i doradca w dziedzinie Europejskiego Funduszu Społecznego, wniosków aplikacyjnych, realizacji i rozliczania projektów, kwalifikowalności wydatków. Certyfikowany trener przez Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego, Trener i Doradca Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać:

faksem na numer: 58 620 80 57 lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do dnia 30.09.2014 włącznie

Szczegóły znajdują się tutaj:

http://kamilzbroja.eu/dokumenty/warmiamazury/3_10.pdf

Serdecznie zapraszamy!

Ksenia Wrzesińska

Regionalny Ośrodek EFS w Elblągu

Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego w Elblągu przy Elbląskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Pozarządowych
ul. Zw. Jaszczurczego 17, Elbląg 82-300, tel. 55 642 18 85
www.elblag.roEFS.pl

Informacje przekazywane przez pracowników Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Elblągu nie mogą stanowić podstawy do formułowania roszczeń. Ośrodek oraz jego pracownicy nie odpowiadają za błędną interpretację udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.