Nauka z pomysłem w Naszej Szkole

Stanisława Pańczuk | . Opublikowano w Aktualności

b_150_100_16777215_00_images_PO_FIO.jpgCharakterystyka ósmego projektu realizowanego w ramach mikrodotacji Warmia Mazury Lokalnie finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich:

Wnioskodawca: Stowarzyszenie Na Rzecz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gronowie Elbląskim "Nasza Szkola"

Grupa nieformalna: Mali Artyści

Nazwa Projektu: "Whizz Kids", czyli nauka z pomysłem - zajęcia edukacyjno-artystyczne połączone z nauką j. angielskiego dla dzieci ze szkoły podstawowej

Kwota umowy: 4.070 zł

Kwota dofinansowania: 1.600 zł

Okres realizacji umowy: 08.09.2014 r.- 28.11.2014 r.

Opis projektu: Działania związane z realizacją zamierzonych celów dotyczą przeprowadzenia warsztatów w 2 grupach: teatralno-językowej i artystyczno-plastycznej. Uczniowie zostaną zapoznani z obchodami świąt angielskich i amerykańskich, poznają i utrwalą słownictwo związane z daną grupą leksykalną poprzez rozwiązywanie krzyżówek, wykonanie rezentacji multimedialnej. Uczniowie wykonają ozdoby i kostiumy związane z tradycyjnymi świętami,  które zostaną wystawione w szkole i w gminie, przy wspólnym ognisku z OSP i dyskotece dla uczniów szkoły podstawowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie poznają zasady gry na scenie, właściwej wymowy i intonacji oraz sztuki oddechu. Na zajęciach plastycznych uczniowie poznają różne techniki malarskie: akryl, kredki, pastele, akwarele, węgiel. Wykonają pracę zbiorową "Jestem wdzięczny za ..." i "Wróżki i czarodziejki". Zostanie zorganizowana wystawa prac. Wszyscy  pojadą na wycieczkę do teatru, galerii i muzeum.

S.Pańczuk