Festyn Bezpieczna Zawada

b_150_100_16777215_00_images_PO_FIO.jpgZrealizowani pierwszy projekt w ramach mikrodoracji Programu Oparacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie. Był to festyn "Bezpieczna Zawada", ktorego organizatorem była  młoda organizacja - Stowarzyszenie Przyjaciół "ZAWADA" w Elblągu.

W Festynie swoje umiejętności prezentowały:

- Komenda Miejska Policji - bezpieczeństwo, pokaz sprzętu,

- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej - pokaz sprzętu ratowniczego,

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - mobilne miasteczko rowerowe, nauka jazdy na rowerze dla dzieci i młodzieży, symulator zderzeń,

- Firma Vreal - symulator dachowania,

- Inspekcja Transportu Drogowego - pokaz sprzętu,

- Departament Bezpieczeństwa Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych Urzędu Miejskiego w Elblągu - pokaz sprzętu,

- Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - I pomoc przedmedyczna,

- Pogotowie ratunkowe - I pomoc przedmerdyczna, mierzenie ciśnienia i cukru we krwi,

- Elbląski Park Technologiczny - pokaz nauki i techniki.

Festyn odbył się 20 września 2014 roku na elbląskiej Zawadzie i cieszył się dużym powodzeniem o czym świadczy fakt, że tylko w ciągu pół godziny rozdano 200 porcji grochówki.

Zdjęcia z festynu znajdują się w galerii obrazów na Facebooku obok.

S.Pańczuk