Akademia Młodych Liderów

b_150_100_16777215_00_images_stories_praca-38.jpgStowarzyszenie LATAWIEC startuje z projektem Akademia Liderów, który pozwala młodym ludziom na podniesienie kompetencji w zakresie zarządzania zespołem projektowym. Jeśli znają Państwo osoby w swojej organizacji (lub poza), które mogłyby być zainteresowane uczestnictwem w projekcie – prosimy o przekazanie im tej wiadomości. :-) Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.akademia-liderow.com, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o naszej inicjatywie.

Akademia Liderów startuje na Warmii i Mazurach!

Chcesz przeprowadzić ciekawy projekt dla swojej społeczności a przy okazji sprawdzić się jako kierownik projektu? Dołącz do Akademii Liderów!

Akademia Liderów to projekt skierowany do młodych ludzi z Województwa Warmińsko-Mazurskiego realizowany przez Stowarzyszenie Latawiec. Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 18-25 lat.  Jego celem jest podniesienie kompetencji uczestników oraz umożliwienie im zdobycia cennego doświadczenia w roli kierownika projektu. Uczestnicy Akademii zostaną kompleksowo przeszkoleni przez trenerów biznesu w zakresie zarządzania projektem.  Dowiedzą się między innymi jak tworzyć zespół, jak prowadzić go do wspólnego celu, czy jak budować autorytet lidera. Następnie uczestnicy wykorzystają w praktyce pozyskaną wiedzę - każdy z uczestników Akademii zrealizuje swoją autorską inicjatywę w swojej społeczności. W trakcie realizacji swojego przedsięwzięcia będą wspierani przez trenerów. Praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy jest szczególnie istotne, gdyż ponad 1/4 pracodawców na Warmii i Mazurach nie zatrudnia osób nie posiadających doświadczenia (dane Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie).

Dzięki temu, że każdy lider zrealizuje swoją inicjatywę, na Warmii i Mazurach odbędzie się kilkadziesiąt akcji społecznych. Biorąc pod uwagę, że każdy lider zaangażuje kilku wolontariuszy – zwiększy się w województwie liczba osób działających na rzecz dobra wspólnego.

Zajęcia szkoleniowe odbywać się będą w trzech miastach  - Olsztynie, Ełku i Elblągu. Praktyczną część projektu uczestnicy będą realizować w swoich społecznościach. Dzięki dofinansowaniu Akademii Liderów ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej udział w Akademii jest  bezpłatny.

Aby zgłosić się do Akademii Liderów wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowejwww.akademia-liderow.com!

Zgłoś się już dziś! Liczba miejsc ograniczona!

Adam Konowrocki