X Zlot Miłośników Aniołów w Aniołowie

b_150_100_16777215_00_images_stories_41a._anielskie_smaki._fot._zbigniew_ciela_mae.jpgX ZLOT MIŁOŚNIKÓW ANIOŁÓW W ANIOŁOWIE 11-12 lipca 2014 r. Program festynu:

• 16:00 - 17:30 Spacer „Szlakiem aniołów i urokliwych zakątków”
  • 17:30 - 18:00 Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze zagrody w Aniołowie
  • 18:00 - 20:00 Anielskie warsztaty i bretońskie klimaty. Plenerowy spektakl „BOI” - Francja.
  • 20:00 - 22:00 Degustacja specjałów kulinarnych

Dzień Główny, Sobota

• 12:00 - 13:00 Przygotowania własne uczestników Zlotu /flagi, stroje, stoisko/.
  • 13:00 Korowód przebierańców wokół anielskiej wioski
  • 14:00 Otwarcie X Międzynarodowego Zlotu Miłośników Aniołów
  • 15:00 - 17:30 Wykład o aniołach przygotowany przez PWSZ w Elbągu, Anielskie warsztaty i bretońskie klimaty. Diabelskie igraszki. Tematyczne prezentacje aktywnych i kreatywnych. Konkurs znajomości zasad „Bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”
  • 17:30 - 18:00 Rozstrzygnięcie konkursów i prezentacji oraz nagrodzenie zwycięzców
  • 18:00 Loty balonów w ramach XVIII Zawodów Balonowych im. B. Stankiewicza
  • 22:30-23:00   Występ teatru ognia „Angels In the fire”
  • 23:00- 3:00   Zabawa pod gwiazdami do białego rana.

A w międzyczasie 13:00 – 22:00

Występy zespołów amatorskich: Orkiestra OSP Zielonka Pasłęcka, hejnaliści Koła Łowieckiego „BÓBR”, Zespoły „Pasłęczanie” i „Gronowiacy”, Kuźnia Pruska, Polska Grupa Rzeźbiarska PGR, Monika Kowalska i inni. Podczas Zlotu będzie można brać udział w warsztatach tworzenia własnego anioła, oglądać różne wystawy, nabyć wyroby z wizerunkiem anioła oraz skosztować potraw o niebiańskich smakach. Niemałą atrakcją będą biegi na orientację prowadzone przez EKO GRYF. Ciekawostką specjały kuchni francuskiej serwowane przez Bretończyków przybyłych z wizytą specjalną. O dzieci zadbają studenci Wydziału Pedagogika PWSZ z Elbląga i animatorzy POK w Pasłęku.

Wieczór uatrakcyjni występ Łukasza Gesek, finalisty „Bitwy na głosy”. Każdy znajdzie coś dla ciała i dla ducha. Będziemy witać po anielsku i bawić po diabelsku.

W imieniu organizatorów

Sołtys i Rada Sołecka, Zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Rozowju wsi Aniołowo,  Klub Sportowy „Pogrom Aniołowo”, Ochotnicza Straż Pożarna:  tel.502 396 774, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Teatr ognia „Angels in the fire

Zaproszenie dla aktywnych grup mieszkańców i twórców ludowych

Mieszkańcy anielskiej wioski tematycznej zapraszają wielbicieli aniołów z miast i wsi, aktywne grupy mieszkańców poszukujące pomysłu na swoją wioskę tematyczną,  twórców ludowych zakochanych w aniołach oraz osoby zainteresowane kulturą francuską   do wzięcia udziału w Zlocie. Wydarzenie jest okazją do promowania pomysłów, osiągnięć i osób aktywnych.

• Termin prezentacji: 12 lipca (sobota) godz. 12.oo-18.oo
  • Miejsce imprezy: Miejsce spotkań plenerowych na terenie wsi ANIOŁOWO
  • Termin zgłoszenia udziału telefonicznie lub mail: do 25 czerwca 2014
  • Organizatorzy zapewniają uczestnikom: bezpłatne miejsce na stoisko wystawiennicze, skorzystanie z nagłośnienia i ciepły posiłek. Stoiska należy przygotować w dniu imprezy do godz.11.00. Zachęcamy twórców do prowadzenia warsztatów dla odwiedzających ich stoiska /malowania, rzeźbienia, robótek ręcznych, występów itp./ Najbardziej będą się liczyć prezentacje tematyczne. Za najciekawsze pomysły przyznane będą nagrody rzeczowe.

Dojazd uczestników na koszt własny. Serdecznie zapraszamy.

Osoby udzielające informacji: Teresa GĘBCZYK tel. nr 669 384 791, Halina Cieśla tel. 502 396 774

Zadanie realizowane we wsparciu finansowym Burmistrza Pasłęka i Zarządu Powiatu Elbląskiego oraz Samorządu Województwa Warm.Mazurskiego.

Partnerzy: PWSZ w Elblagu, Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski LGD, POK w Pasłęku, Merostwo i Associaton AJT Saint Thelo, Associaton Galapiat Francja, Koło Łowieckie „Bóbr”, ZPCh CLEANER, KontakiT”, Firma dekoratorska „VIKI”, KRUS Pasłęk, Spółdzielnia Mleczarska w Pasłęku, Bank BGŻ, Ubezpieczenia „Perfect”, MAGBUD Aniołowo”,

Fundatorzy nagród „Elit-Art.”, PPHU „ELHURT”, ElVIS

Patronat medialny TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Gdańsk, Dziennik Elbląski, Głos Pasłęka, Gazeta Sołecka

Źródło: Stowarzyszenie Na Rzecz Rowoju Wsi "Aniołowo" w Aniołowie