Kulturowa różnorodność

b_150_100_16777215_00_images_stories_gp.jpg Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”, Wojewódzka Komenda Policji w Olsztynie i Telewizja Polska S.A. Oddział Terenowy w Olsztynie zapraszają na konferencję pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich Pani prof. Ireny Lipowicz, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Pana Mariana Podziewskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Jacka Protasa oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Pani Grażyny Przasnyskiej „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach”,która odbędzie się 13 czerwca 2014 r. w Olsztynie (Urząd Wojewódzki, al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9, sala konferencyjna nr 52).

Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, wypełniając do 9 czerwca br. formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie:

Liczba miejsc ograniczona!

Konferencja inauguruje projekt „Bezpieczna różnorodność na Warmii i Mazurach” i jest adresowana do instytucji kultury i edukacji, przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji mniejszości narodowych i etnicznych, NGO’s oraz szkół z regionu Warmii i Mazur.

Założenia projektu:

• zbudowanie koalicji różnych podmiotów społecznych: organizacji, instytucji, szkół, NGO’s na rzecz akceptacji i wspierania różnorodności kulturowej społeczeństwa oraz przeciwdziałania przejawom dyskryminacji
  • zainicjowanie w środowiskach lokalnych działań z zakresu edukacji międzykulturowej i integracji społecznej, w które włączane będą organizacje, instytucje i szkoły  wraz TVP Olsztyn
  • opracowanie praktycznego przewodnika metodycznego dla nauczycieli i animatorów z zakresu edukacji międzykulturowej i integracji społecznej

Liczymy na spotkanie z Państwem 13 czerwca i udaną współpracę.

Z serdecznymi pozdrowieniami - w imieniu organizatorów

Kornelia Kurowska

Przewodnicząca